KIM JEST ANGELA MERKEL?

                                                     Słynne już na cały świat zdjęcie kanclerz A. Merkel między Putinem i Erdoganem, i trzymającej ich „ociekające krwią” ręce, niemal jak najlepsza przyjaciółka, zdaje się być symbolicznym podsumowaniem roli jaką odegrała w Europie i wobec Polski. Wydarzenie to zbiega się z jej oświadczeniem nie kandydowania w grudniowych wyborach na fotel szefa CDU i nie zabiegania o fotel kanclerza Niemiec w następnych wyborach, z powodu potężnych strat odnotowywanych przez Chadeków w Niemczech, w ostatnich wyborach w Bawarii i Hesji.

Ostatnie wydarzenia nasuwają uporczywe pytanie kim jest ostatecznie A. Merkel i dla kogo ostatecznie pracuje? Wspomniane zdjęcie zdaje się doskonale podsumowywać wcześniejsze posunięcia A. Merkel: uzależnianie Europy od Rosji przez budowę Nordstream II, finansowanie rosyjskich zbrojeń, ociąganie się z finansowaniem swojego udziału w NATO, ociąganie się z uczestnictwem w zagranicznych misjach NATO, ograniczanie wolności prasy (cenzura) w Niemczech, szczególnie w kwestiach molestowania seksualnego i gwałtów dokonywanych przez islamskich przybyszów.  

Bezprecedensową sprawą jest słynne już na świecie „herzlich wilkommen”, zgoda (łamiąca prawo niemieckie) na przyjęcie ponad miliona imigrantów, pod przekłamanym hasłem – uchodźców wojennych (których z pewnością też część była) z zamiarem ich rozparcelowania po innych krajach Europy. Trudno zrozumieć, żeby polityk tak wytrawny jak A. Merkel mogła popełnić tak prosty i fundamentalny błąd i nie zdawała sobie sprawy jakie konsekwencje przyniesie to dla Niemiec i jej przyszłości politycznej. Z tej perspektywy kluczem do zrozumienia tej decyzji jest rozparcelowanie ich na siłę do innych krajów Europy, szczególnie Europy środkowej, w tym Polski. Jesteśmy świadkami jaka walka trwała i właściwie trwa do dzisiaj wokół tej kwestii, jakie groźby miotane były z tego powodu pod adresem Polski, czy Węgier.

Dlaczego jest to tak ważne? Nie ulega wątpliwości, że chodziło i chodzi o dezorganizację od środka poszczególnych państw, odradzających się po latach zniewolenia komunistycznego. Ułatwiłoby to sprawę ewentualnego podporządkowania sobie Polski przez  sąsiadów. Że oprócz Rosji chodzi także o same Niemcy świadczy historia z Tuskiem, polityka mediów w Polsce pozostających w rękach Niemiec i wiele innych. Merkel jak nikt inny wiedziała i wie, że tzw. polityka multi-kulturowa legła w gruzach. Dlaczego to zrobiła? Dla kogo pracowała i pracuje? Czy słynne zdjęcie jest odpowiedzią? Jeśli tak przypomina  się pewien pakt z przed 80 lat

Krystian Wojaczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.