ŚWIADOMOŚĆ ZNIEWOLONYCH APARATCZYKÓW

Ostatnie wypowiedzi M. Morawieckiego, ale też J. Kaczyńskiego są zaskakująco rozczarowujące. Ci panowie zdają się mieć świadomość tego, że to co było w Polsce do zrobienia to zrobili. Morawiecki gada o przeprowadzonych remontach i teraz ma być spokojne mieszkanie w wyremontowanym domu. Kaczyński stawia na odróżnianie od POKO i zwalczanie afer PO-PSL. Wszystko dobrze tylko te afery skądś się wzięły a wzięły się z odpowiednio zmajstrowanych przepisów prawa. Przepisów korupcjogennych, czyli zbyt wielu, niejednoznacznych, z okienkami do wykorzystania przez wprowadzonych w to cwaniaczków, głównie z aparatu partyjnego i służb bezpieczeństwa. I z tym nie zrobiono nic albo prawie nic. Faktycznie przejęli stare struktury i personel starego systemu, pozostawili cały system prawny, nie mówiąc już o kompromitacji przywracania czerwonych sędziów, bo jakiś rosyjski ambasador o nazwisku Timmermans z Brukseli pogroził im palcem. Za to bez mrugnięcia okiem aprobują eksterminację nienarodzonych, którzy bronić  się nie mogą! I to jest to państwo, zdaniem Kaczyńskiego, silne wobec silnych i wyrozumiałe wobec słabych.

Odnowa państwa i postawienie go na nogi wymaga opracowania nowego systemu prawnego od podstaw, radykalnego jego uproszczenia i jednoznacznych, szczelnych przepisów wykluczających dowolność interpretacji.

Odnowa państwa wymaga odchudzenia administracji państwowej i samorządowej, poprzez weryfikację i usunięcie tych wszystkich, którzy dopuszczali się nadużyć od zdegenerowanych sędziów sądu najwyższego poczynając.

Jak widać do wolnej Polski jeszcze daleka droga. Dokąd zaś prowadzi akceptacja obecnego krypto zniewolenia widać obecnie na ulicach Francji, Belgii i innych państw Europy.

Krystian Wojaczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.