Doświadczenie solidarności a meandry Brukseli

                     Wielokrotne, prorocze wzywanie Jana Pawła II, kierowane do Polaków, by nie zatracić wartości, doświadczenia i poczucia Solidarności, na naszych oczach zaczyna oblekać się w ciało. Ku zaskoczeniu i przerażeniu wielu„wieje” przez Europę „Wiatr”, podobny do ruchu Solidarności w Polsce. Wiatr ten spotyka podobne przeszkody jak Solidarność w Polsce: kłamstwo z całym potężnym medialnym aparatem jego upowszechniania; doskonale zorganizowane oddziały policji szturmowej np. we Francji, tłukące tych z „Żółtych Kamizelek. Terorystów muszą zwalczać cywile płacąc za to życiem jak ostatnio Niedzielski; skorumpowane i przegniłe do cna struktury wymiaru tzw. sprawiedliwości; potężną armię unijnych urzędników, zarządzaną przez zamroczonego alkoholem Junckera, czy otłuszczonego holendra Timmermansa, przyjaciela, jak sam się określa Ławrowa i wiele innych pomniejszych.

To wszystko co dzieje się dzisiaj w Europie, dawno miało swój prototyp w Polsce, w doświadczeniu zjawiska Solidarności. Problem w tym, że przywódcy Zachodni, ale też spora część tamtejszych społeczeństw, nigdy nie uznała wartości zjawiska Solidarności w Polsce, głównie z powodu pychy i przekonania o wyższości w stosunku do Polski i pozostałych krajów Europy Środkowej, którą wcześniej, swoimi bandyckimi decyzjami, rzucili w objęcia Moskwy. Klasycznym przykładem jest uznanie za początek przemian w Europie obalenia muru berlińskiego a nie powstanie Solidarności. Obalenie muru było konsekwencją ruchu Solidarności.

Nastał czas, żeby Europa sięgnęła do polskiego doświadczenia Solidarności. Problem w tym, czy Polacy sami jeszcze o tej wartości pamiętają.Szeroka rzesza zdrajców, oraz niemrawe postępowanie obecnie rządzących w Polsce zdają się sygnalizować, że to co miało być solą dla Europy w dużej mierze zwietrzało. Gdzie szukać ratunku dla Europy?

Krystian Wojaczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.