CZAS OCZYSZCZENIA?

Uderzenie nauczycieli zrzeszonych w ZNP i FZZ w dzieci i rodziców po to by rozwalić budżet państwa i gospodarkę było do przewidzenia w sytuacji gdyż jest to lewicowa część tego zawodu, której przedstawiciele, jak choćby Broniarz wielokrotnie dawali dowody wrogości do obecnie rządzących.

W takiej sytuacji rządzący powinni byli przygotować się na sytuację, z którą mamy obecnie do czynienia, czyli walki nie tyle o status swojego zawodu co o przejęcie władzy, przez od niej odsuniętych, wszak wysychają źródełka okradania społeczeństwa i demolowania państwa a coraz liczniejsi amatorzy łatwych zarobków stają przed prokuratorem.

Jeśli rządzący nie przygotowali się na taki scenariusz to  czym prędzej powinni swoje zaniedbania naprawić wprowadzając odpowiednie prawo, które przytnie łapki nieudolnym pedagogom. Nieudolnym dlatego, że skoro tak im źle w wykonywanym fachu, to przecież mogli go sobie zmienić na bardziej lukratywny. Możliwości jest wiele i sporo osób w ten sposób postąpiło. Problem w tym, że w gronie owych strajkujących „o status nauczyciela” kosztem dzieci i rodziców, zdolnych do tego kroku już chyba nie ma. Ci, którzy swój fach kochają, nie posługują się żywymi tarczami dla zdobycia pieniędzy a zasługują na godziwe wynagrodzenie o wiele bardziej niż wyżej wspomniani.

Wprowadzenie odpowiedniego prawa jest konieczne, nie tyle by rozwiązać doraźny problem. Jest potrzebne, by oczyścić szkolnictwo z osób, których tam od dawna być nie powinno. Jeśli ktoś posługuje się dziećmi jako żywymi tarczami powinien siedzieć w więzieniu a nie być nazywany nauczycielem. Czego on wszakże chce uczyć? Terroryzmu? To a propos propozycji strajku okupacyjnego by uniemożliwić przeprowadzenie egzaminów w poszczególnych szkołach.

Krystian Wojaczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.