UPODMIOTOWIENIE SPOŁECZEŃSTWA

     Dosyć wytykałem rządzącym popełnianych błędów. Można znaleźć jeszcze inne, ale na to chyba szkoda czasu i miejsca na portalu. Kogo interesuje życie w tym kraju, już przeczytawszy to co napisałem może sobie wyrobić zdanie na temat tego co  się dzieje. Tym razem podejmuję kwestię, która powinna stać się priorytetową w działaniach każdego odpowiedzialnego rządu Polski, dążącego do wyprowadzenia społeczeństwa z warunków komunistycznej niewoli. (To, że to zniewolenie trwa i ma się dobrze widać po harcach urządzanych przez sędziów, tęczowych rozbójników, tzw. ekologów, ale też głupie, zniewalające przepisy prawa, różne kasty społeczne, którym włos z głowy nie spada za ewidentne przestępstwa i wiele innych).

Naczelną wartością długofalowego działania takiego rządu powinno być upodmiotowienie społeczeństwa. Oznacza to stworzenie takich warunków politycznych, ekonomicznych i społecznych, w których obywatele poczują się u siebie, w domu, ale będą pobudzani do rozwijania samoaktywności (nie tylko w sferze ekonomicznej). Rozwój samoaktywności jest możliwy wówczas gdy człowiek jest przekonany, że to co zamierza zrobić jest możliwe do wykonania, ale też będzie miało wpływ na poprawę sytuacji jego i innych. Musi być przekonany, że jest wolny w swoich działaniach, nie tylko propagandowo.

Dlaczego samoaktywność jest taka ważna? Jest to ta dziedzina życia człowieka, która była radykalnie wycinana przez komunizm. Służy do tego rozbudowany i represyjny system prawny oraz rozbudowane służby egzekwujące owe represyjne przepisy. Skutkiem wieloletnich represji jest wycofanie się obywateli a w konsekwencji rezygnacja z wysiłku twórczego myślenia, bo niby po co, żeby być spałowanym, czy dostać się do więzienia?

Skutki zniszczenia samoaktywności człowieka są porażające. Najpierw jest to przepaść cywilizacyjna, jaką obserwujemy między np. USA a Rosją! Niszczenie samoaktywności człowieka rozwija korupcję do niebotycznych rozmiarów. Powoduje powstawanie układów mafijnych w poszczególnych państwach. Wreszcie nie wiąże obywateli z państwem i wartościami, które reprezentuje. Wszystkie te objawy mamy w Polsce.

Upodmiotowienie społeczeństwa wymaga najpierw radykalnego uproszczenia systemu prawnego. Tymczasem obecnie rządzący przejęli zniewalający, komunistyczny system prawny (bezprawny), powprowadzali poprawki i w oparciu o to rządzą. Mieli tyle czasu, pozostając w opozycji, żeby to przygotować i tego nie zrobili. Dlaczego? Prawdopodobnie nie wiedzą, że tak trzeba a może ich diety były zbyt niskie na taką robotę?

Z tej perspektywy patrząc wszystkie podskoki Morawieckiego, Gowina, Emilewicz i innych o kreatywność psu na budę się zdają. Żeby być w tej materii skutecznym, należy zacząć od samoaktywności jako elementu upodmiotowienia społeczeństwa.

Krystian Wojaczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.