TYM SIĘ KOŃCZY AROGANCJA GŁUPOTA I BUTA

                  Dzisiejszej nocy Unia Europejska skurczy się nie tylko o jedno państwo – Wielką Brytanię. Niewielu zwraca uwagę na to, że Wielka Brytania była i jest jednym z głównych członków NATO, również pod względem jego finansowania. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii wkład tej ostatniej w finansowanie NATO skurczy się do 20%. Kwestia ta prawdopodobnie przyniesie daleko idące konsekwencje w sferze bezpieczeństwa tzw. Unii. Jakie trudno obecnie przewidzieć.

Mówi się o pomniejszeniu Unii o jedno państwo: z 28 do 27. Jest to ewidentne przekłamanie, ponieważ w kategoriach ekonomicznych wyjście Wielkiej Brytanii jest równoznaczne wyjściu 19 państw unijnych, licząc od najmniejszej gospodarki w górę. Zatem chcąc wyrazić to co dzieje się dzisiejszej nocy należałoby powiedzieć, że Unia skarłowacieje nie do 27 państw a do 9 państw.

Choćby te dwa, przytoczone aspekty tego co się wydarzy nakazują zastanowić się nad tym dlaczego do tego doszło? Zwalanie winy na Brytyjczyków jest podobnym nieporozumieniem jak manipulacja stwierdzeniem, że Unia zmniejszy się o 1 państwo. Wypowiedzi samych Brytyjczyków nie pozostawiają wątpliwości. Nie jest prawdą, że nie lubimy Europejczyków mówią. Nie możemy jednak zgodzić się na to, że brukselscy biurokraci nie słuchają tego do czego dążymy! Dodajmy pijacy, jak Juncer, czy europejski szczur jak nazywają Tuska. Polacy natomiast mieli okazję już niejednokrotnie doświadczyć tego co wyprawiają ci biurokraci, choćby z ich prawem do naprawy sądownictwa i rozliczenia złodziei, pedofilów, oszustów w togach.

Arogancja, głupota i buta biurokratów, wspieranych przez krajowych zdrajców (jak to ma miejsce w wypadku Polski) prowadzi niechybnie do upadku nawet wielkich instytucji, czego jesteśmy dzisiaj świadkami. Biorąc pod uwagę uwarunkowania geopolityczne, należy poważnie brać pod uwagę perturbacje w skali światowej. Zdrajcom natomiast należy przypomnieć, że za zdradę, w warunkach wojennych, staje się przed plutonem egzekucyjnym, nie zaś przed pseudo-sądem, który pokrętnymi praktykami obroni ich tyłki.

Krystian Wojaczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.