COVID-19

                                                         Pojawienie się nowego wirusa nazwanego SARS-Cov-2, wywołującego chorobę Covid-19 odsłania słabe miejsca współczesnej cywilizacji, podobnie zresztą jak to ma miejsce nadal w wypadku HIV. Z tym tylko, że w wypadku HIV liberalna propaganda skutecznie wycisza jego zabójczość, ukrywa statystyki, które są jednoznaczne, jeśli chodzi o drogi jego rozpowszechniania (przede wszystkim patologia życia seksualnego człowieka). Chodzi o to, żeby nadal upowszechniać tezę o człowieku, któremu wszystko wolno i który sam ustanawia zasady i mechanizmy funkcjonowania świata a w tym świecie siebie, chociażby liberalizmu zachowań seksualnych, czy zachowań homoseksualnych, wprowadzanych podstępnie i wręcz na siłę w życie człowieka (patrz choćby kampania prezydencka w Polsce).

Drobina, nazwana Covid-19 wstrząsnęła ponownie „potężnymi” mieszkańcami globu, zmuszając bardziej przezornych do podporządkowania się restrykcyjnym wymogom sanitarnym, żeby chronić swoje społeczności przed jego zjadliwością.  Wygląda na to, że udaje się to zdyscyplinowanej społeczności japońskiej. Na drugim biegunie sytuuje się, wydawałoby się, wysoko cywilizacyjnie usytuowane państwo włoskie. Lekceważenie zagrożenia i brak dyscypliny sanitarnej niektórych obywateli doprowadził, w krótkim czasie do zdobycia przez Italię niechlubnego miejsca na pudle (3 miejsce na podium) jeśli chodzi o stopień zagrożenia (po Chinach i Korei Płd.).

Jak widać, w każdym wypadku podstawowe przesłanie, jakie płynie dla mieszkańców ziemi z owych kataklizmów to przesłanie o konieczności respektowania zasad funkcjonowania, wpisanych w człowieka i społeczności, które tworzy. Człowiek nie może wszystkiego! Jeśli tego nie zaakceptuje zmierza do samozniszczenia.

Krystian Wojaczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.